ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14314065
*
nr 1431 4065
Spegel
Björk, 84x37 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2021
kl 18:54:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 04:41:46
1
100 kr
15/11 15:46:11
1
150 kr
15/11 17:59:31
2
150 kr
15/11 17:59:31
1
150 kr (Budbetjänt)
15/11 18:00:11
2
200 kr
15/11 18:30:59
1
Vinnande bud
15/11 18:49:25
2
300 kr
15/11 18:49:25
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1431 4065
Spegel
Björk, 84x37 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 04:41:46 | 1 | 100 kr |
15/11 15:46:11 | 1 | 150 kr |
15/11 17:59:31 | 2 | 150 kr |
15/11 17:59:31 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
15/11 18:00:11 | 2 | 200 kr |
15/11 18:30:59 | 1 | Vinnande bud |
15/11 18:49:25 | 2 | 300 kr |
15/11 18:49:25 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23